Medlemsliste

 

Medlemmer
Akaciegården
ALFA Fredensborg
Blindecenter Bredegaard
Blindes Arbejde
Blå Kors (Danmark)
Blå Kors Behandlingscenter Taastrup
Blå Kors Bølgebryderen
Blå Kors – Center Sydjylland
Blå Kors Hjemmet Hobro
Blå Kors Hjemmet Skannerup
Blå Kors Humlebæk
Blå Kors Pensionat Taastrup
Blå Kors Rold Skov
Blå Kors TUBA
Bo og Levestedet Horskær
Bofællesskabet Ganerbo
Bostedet Damkjærgaard
Bostedet i Nyrup
Botilbuddet Stjerneskud
Børn, unge og sorg
Børneringen
Casa Blanca Bo & Erhverv
CFD (Center for Døve)
Clemens
Clemens Butterfly
Clemens Gaarden
Clemens Opholdssted
Clemens Opholdsstedet Rønnebæk
Clemens Opholdsstedet Vejløvej
Daginstitutionernes Lands-Organisation
Dannerhuset
Dansk Blindesamfund
Dansk Råstof
Danske Diakonhjem (DD)
DD – Asaa Friplejehjem
DD – Birkelse Plejecenter
DD – Blaabjerg Pleje- og Aktivitetscenter
DD – Bækmarksbro Pleje- og Daghjem
DD – Enggården
DD – Friplejehjemmet Højbo
DD – Friplejehjemmet Lillebælt
DD – Friplejehjemmet Sct. Kjeldsgården
DD – Friplejehjemmet Skovbakkehjemmet
DD – Grønneparken
DD – Højris Have
DD – Kildehøj
DD – Kjellerup Friplejehejm
DD – Kornumgaard
DD – Kristinehøj
DD – Kærmindeparken
DD – Plejecenter Dalsmark
DD – Plejecenter Thorshøj
DD – Plejecentret Birketoft
DD – Plejehjemmet Elim
DD – Riis Friplejehjem
DD – Ringkøbing Plejehjem
DD – Rudkøbing Plejehjem
DD – Sandfeldgården
DD – Spjald Pleje- og Aktivitetscenter
DD – Sundhedscentret Holmely
DD – Sundhedscentret Åhaven
DD – Sydmarkgården
DD – Tysingehave
DD – Vinderup Plejehjem
DD – Aabybro Plejehjem
DD – Aarhus Friplejehjem
Den Selvejende institution Søholm
Den Sociale Udviklingsfond (SUF)
SUF – Albertslund
SUF – BETA
SUF – BOAS Frederiksberg
SUF – BOAS Hovedstaden
SUF – BOAS Mentor
SUF – BOAS Nørrebro
SUF – Special Minds
SUF – BOAS Valby
SUF – Café Frida
SUF – Djurs
SUF Dyrhøjlund
SUF – Eremitterne
SUF – Klub BOAS
SUF – Midt/Vest
SUF – Nord
SUF – Nordsjælland
SUF – Opgangen
SUF – Skallen
SUF – Stranden 222
SUF – Taastrup
SUF – SYD
SUF – Sydsjælland
SUF – Veteran
SUF – Vækstparken
Diakonissestiftelsen
Diakonissestiftelsen – Børnehuset Louisegården
Diakonissestiftelsen – Børnehuset Marthagården
Diakonissestiftelsen – plejehjemmet Salem
DSI Nettet I
DSI Nettet II
Dyssegården
Egholt
Esbernhus
FFA
Filskov Friplejehjem
FOBU
Fonden Botilbuddet Græskobbel
Fonden Forcen
Fonden Føniks
Fonden Hedehuset
Fonden Kærbo
Fonden Mariehjemmene (FM)
FM – Boenheden Line Marie
FM – Bofællesskabet Birthe Marie
FM – Bofællesskabet Inge og Sofie Marie
FM – Bofællesskabet Kirsten Marie
FM – Bofællesskabet Lykke Marie
FM – Bofællesskabet Rose Marie
FM – Bo- og rehabiliteringstilbuddet Selma Marie
FM – Bostedet Caroline Marie
FM – Botilbuddet Åse Marie
FM – Dorthe Mariehjemmet
FM – Ellen Mariehjemmet
FM – Else Mariehjemmet
FM – Hanne Mariehjemmet
FM – Liselund Friplejeboliger
FM – Louise Mariehjemmet
FM – Plejehjemmet Meta Marie
FM – Pensionatet Mette Marie
Fonden Skovhaven
Fonden Vita
Fonden Ørnehøj
Frelsens Hær (FH)
FH – Børneinstitution Kastanjehuset og Solgården
FH – Herberget Hørhuset
FH – Krise- og familieherberget Den Åbne Dør
FH – Svendebjerggård, krisecenter og herberg
FH – Plejecentret Aftensol
Friplejehjemmet Bedsted Thy
Friplejehjemmet Klokkebjerg
Friplejehjemmet Nordstjernen
Fundamentet
Fællesbo Kirkegade
Gentofte Børnevenner
Glad Fonden
Godhavn
Grennesminde 
Handicapcentret “Tarup gamle Præstegård”
Støttefonden for TGP
Hans Knudsen Instituttet
Havglimt Friplejeboliger
Holmegårdsparken
Holstedgaard
Huset Venture
Huset Venture Nordjylland
IBOS – Instituttet for Blinde og Svagsynede
INCITA
INSP
Janus Centret
Johannesgården
Kaffé Fair
KFUK’s Sociale Arbejde (KFUK)
KFUK – Kontaktcentret Vesterbro
KFUK – Lindevangen
KFUK – Lærkehøj
KFUK – Reden International
KFUK – Reden København
KFUK – Reden Odense
KFUK – Reden Aalborg
KFUK – Reden Aarhus
KFUK – Svanegrupperne
KFUM – Pensionat Borgerskolen Lemvig
Kirken Korshær, Herberget Alberta
Kirkens Korshærs Herberg, Hillerødgade
Kirkens Korshærs Herberg, Hjørnestenen
Kirkens Korshærs Herberg, Odense
Klejtrup Friplejehjem (KF)
KF – Blåbærhaven
KF – Kløverbakken
Kollegiet Gl. Køge Landevej
Kristelig Handicapforening
Kvindehjemmet
Landbo
Ligeværd
Lindehuset
Lokalcenter Rosengård
Louisenlund Bosted
Mandecentret
Nørreheden
OK – Fonden
OK – Bostedet Jelling Have
OK – Bostedet Thea
OK – Bøgehøjgaard
OK – Centret Baeshøjgaard
OK – Centret Dr. Anne-Marie
OK – Centret Dyruphus
OK – Centret Egå
OK – Centret Enghaven
OK – Centret Prinsesse Benedikte
OK – Hjemmet Arendse
OK – Hjemmet Helenes Minde
OK – Huset Lotte
OK – Huset Horsens
OK – Hospice Søndergaard
OK – Huset Gurli-Vibeke
OK – Kong Frederik den IX´s Hjem
OK – Kragsbjergløkke Plejehjem
OK – Lystoftebakken
OK – Margrethecentret
OK – Plejecentret Betty Sørensen Parken
OK – Plejecentret Dreyershus
OK – Plejehjemmet Himmelev GL. Præstegaard
Plejecentret Munke Mose
Plejehjemmet Bakkely
Plejehjemmet Søndervang
Provstegaardshjemmet
RG60 – Herberg for unge
Samvirkende Menighedsplejer
Samvirkende Menighedsplejer, Verahus
Skole og behandlingshjemmet Skovgården
Skraverup Hus
Specialisterne ApS
Stauning Friplejehjem
Strandhjem
Teglgårdslund Ungdomsboliger
Thorshøjgård
WeShelter
Ørnhøj Friplejehjem

Der er lukket for kommentarer.