Aktiviteter i Selveje Danmark

I Selveje Danmark afholdes løbende en række arrangementer, netværk og kurser, som vores medlemmer har gratis adgang til.

Vi ønsker derfor at gøre vores medlemmer opmærksomme på, at der stadig er plads på en række arrangementer rundt omkring i landet i løbet af november. Deltag blandt andet i vores kursus i forvaltningsret, hvor vi har inviteret Ankestyrelsen til at holde et oplæg om grundlæggende forvaltningsretlige regler.

Endvidere afholder vi tre informationsmøder i Aalborg, Vejle og København, hvor du kan få senest nyt inden for socialområdet, velfærd og personalejura. Vi har i den forbindelse inviteret Styrelsen for Patientsikkerhed til at holde et oplæg om socialtilsynet.

Vi glæder os til at se jer.

Læs mere om vores kommende arrangementer – klik her.